Przedstawiciele dwóch stron konfliktu w Libii, szef rządu jedności narodowej Fajiz as-Saradż i generał Chalif Haftar, przeprowadzą w poniedziałek w Moskwie rozmowy pod egidą ministerstw spraw zagranicznych i resortów obrony Rosji i Turcji - podało MSZ Rosji.

Wcześniej o wizycie Saradża i Haftara w Moskwie poinformowała strona libijska.

"W kontekście realizacji inicjatywy prezydentów Rosji i Turcji, o której poinformowano po szczycie w Stambule, w Moskwie odbędą się dziś rozmowy przedstawicieli Libii, pod egidą szefów MSZ i resortów obrony Rosji i Turcji" - przekazał rosyjski resort dyplomacji. Jak dodano, oczekiwani są Saradż, Haftar i inni uczestnicy z Libii.

W niedzielę Saradż oświadczył, że jego rząd zaakceptował zawieszenie broni, które w sobotę przed północną ogłosił generał Chalif Haftar. O zaprzestanie działań wojennych zaapelowali w środę prezydenci Rosji i Turcji, Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan. Zawieszenie broni weszło w życie w niedzielę.

W konflikcie w Libii Rosja aktywnie wspiera Haftara, a Turcja - uznawany przez społeczność międzynarodową rząd premiera Saradża.

Reklama

>>> Czytaj też: Tureckie wojska w Libii zmienią układ sił? Erdogan walczy o Morze Śródziemne [OPINIA]