DataWalk ma zamówienie na pilotaż z integratorem systemów w USAWarszawa, 27.01.2020 (ISBnews) - DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, pozyskała zamówienie na realizację projektu pilotażowego z integratorem systemów w USA, podała spółka.

"Pilot realizowany będzie w celu demonstracji platformy analitycznej DataWalk w zakresie wsparcia rozwiązań technologicznych klienta realizującego kontrakt z rządową instytucją w USA" – czytamy w komunikacie.

Istnieją przesłanki, że współpraca może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną grupy kapitałowej emitenta w Stanach Zjednoczonych, podano także.

DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.

(ISBnews)