Szacunkowa wartość szkód wyrządzonych w spółce GetBack wynosi co najmniej 503 mln zł - poinformował w środę podczas posiedzenia Senatu wiceminister finansów Leszek Skiba.

"Aktualnie łączna wartość szkody jaka została wyrządzona w spółce GetBack SA, co znalazło odzwierciedlenie w stawianych podejrzanym zarzutom, szacowana jest na co najmniej 503 mln zł" - powiedział w Senacie wiceminister finansów Leszek Skiba.

Wiceminister powiedział, że w toku postępowania prokuratorzy zabezpieczyli mienie, pod kątem m.in. zabezpieczenia roszczeń pokrzywdzonych, o wartości 373 mln zł. "Wysokość zabezpieczonego mienia i dokonanych blokad na rachunkach należących do podejrzanych wynosi aktualnie 373 mln zł" - stwierdził.

Skiba poinformował, że obecnie cały czas trwają czynności mające na celu ustalanie kolejnych składników majątków podejrzanych które mogłyby podlegać zabezpieczeniu.

"Głównym i najważniejszym wątkiem śledztwa, z uwagi na dużą liczbę pokrzywdzonych jest wątek dotyczący do doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości inwestorów (...) w związku z emisją i sprzedażą obligacji GetBack za pośrednictwem Idea Banku SA oraz domów maklerskich oraz innych podmiotów współpracujących z wyżej wymienionym bankiem" - stwierdził Skiba.

Dodał, że w charakterze świadka w toku śledztwa przesłuchano ponad 1 tys. 400 osób a akta tego śledztwa liczą łącznie 28 tomów.

>>> Czytaj też: Za gotówkę kupujemy tysiące mieszkań