Nextbike Polska: Sąd wyznaczył nadzorcę sądowego dla NB Tricity


Warszawa, 07.02.2020 (ISBnews) - Sąd wydał postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia majątku NB Tricity - spółki zależnej Nextbike Polska - w toku postępowania o ogłoszenie upadłości, poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, podało Nextbike Polska.
"Zarząd Nextbike Polska […] informuje o powzięciu w dn. 6 lutego 2020 r. informacji dotyczącej tego, że w sprawie o ogłoszenie upadłości spółki zależnej w 100% od emitenta, tj. NB Tricity sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie sąd wydał postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia majątku spółki zależnej w toku postępowania o ogłoszenie upadłości poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego" - czytamy w komunikacie.
W końcu listopada ub.r. Nextbike Polska informowało, że NB Tricity złożyła do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, wniosek o ogłoszenie upadłości.
Nextbike Polska jest numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (ok. 80% udziału w rynku). Spółka jest operatorem systemów rowerów miejskich w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2017 r.
(ISBnews)