Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł 0,44 proc. i wyniósł 29.219,98 pkt.

S&P 500 stracił 0,38 proc. i wyniósł 3.373,23 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,67 proc., do 9.750,96 pkt.

Spośród spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones najsłabiej zachowywały się akcje Intela, które straciły na wartości ponad 2 proc. Około 2 proc. zniżkowały m.in. Goldman Sachs, a 1 proc. stracił Apple.

Akcje Morgan Stanley spadają o 3,5 proc. Bank inwestycyjny potwierdził, że ma zamiar przejąć spółkę E*Trade za 58,74 USD za akcję (ok. 13 mld USD). Notowania E*Trade rosną o 24,5 proc.

Domino's zwyżkuje o 24 proc. Spółka podała, że w czwartym kwartale skorygowany zysk na akcję wyniósł 3,13 USD wobec 2,98 USD.

Notowania L Brands idą w dół o 1 proc. Spółka podała, że Leslie Wexner odchodzi ze stanowiska prezesa zarządu i CEO. Poinformowano także, że marka Victoria's Secret zostanie sprzedana firmie Sycamore Partners.

Analitycy Goldman Sachs twierdzą, że rynek nie docenia ryzyka dla gospodarki wynikającego z epidemii koronawirusa.

„Uważamy, że większe ryzyko polega na tym, że wpływ koronawirusa może być niedoceniany w obecnych wycenach na rynku akcji. Chociaż rynek niedźwiedzia nie wydaje się prawdopodobny, to korekta w najbliższym czasie już bardziej” - powiedział strateg Goldman Sachs Peter Oppenheimer.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła o 4 tys. do 210 tys. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 210 tys.

Amerykański indeks wyprzedzający koniunktury w styczniu wzrósł o 0,8 proc. - podała Conference Board. Analitycy oczekiwali, że indeks spadnie o 0,4 proc. (PAP)