Miedź na LME w Londynie tanieje

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
26 lutego 2020, 08:08
miedź
miedź/ShutterStock
Miedź na giełdzie metali LME w Londynie nadal tanieje w reakcji na obawy inwestorów o epidemię koronawirusa. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana poniżej 5.685,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku traci 0,41 proc. do 2,5715 USD za funt.

Gracze rynkowi niepokoją się o kondycję chińskiej gospodarki, która jest największym odbiorcą metali przemysłowych na świecie.

Wstępne wskaźniki z gospodarki Chin sygnalizują, że epidemia koronawirusa znacząco ograniczyła aktywność gospodarczą - produkcję przemysłową i konsumpcję. Wiele fabryk nie działa, a transport jest ograniczony.

5 z 8 wskaźników z chińskiej gospodarki - monitorowanych przez agencję Bloomberg - spadło w lutym wobec danych ze stycznia, a dwa indeksy dot. zaufania w biznesie zniżkowały do najniższych poziomów w historii.

Tymczasem liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 2.715 - poinformowała w środę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 52 zgony.

Komisja podała, że wszystkie nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei. W prowincji tej liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 2.615. Liczba osób zainfekowanych w Chinach wynosi już 78.064.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 4 USD do 5.685,00 USD za tonę.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj