W związku z epidemią szkoły nie wznowiły dotąd działalności po przerwie z okazji Chińskiego Nowego Roku, który witano pod koniec stycznia.

2 marca wszystkie szkoły podstawowe i średnie w prowincji rozpoczną formalne lekcje online – zdecydował regionalny wydział edukacji. Uczelnie wyższe i średnie szkoły zawodowe powinny w marcu zaoferować kursy internetowe. Wymóg nie dotyczy natomiast przedszkoli i szkół specjalnych.

Uczniowie nie powinni wracać na razie do szkół – zaznaczono. Placówkom edukacyjnym zasugerowano, by przygotowały program nauczania internetowego na co najmniej miesiąc.

Wiele podstawówek i szkół średnich w Guangdongu już w połowie lutego rozpoczęło naukę przez internet. Zajęcia odbywały się pod hasłem „wstrzymać lekcje, nie przerywać nauki”, ale nie były uznawane za realizację formalnego programu szkolnego.

Według zaleceń wydziału edukacji lekcje online nie powinny być dłuższe niż 20 minut. Łącznie nie powinny trwać więcej niż dwie godziny dziennie dla podstawówek i trzy godziny dziennie dla gimnazjów i liceów – przekazał portal Sohu.

Wznowienie w marcu edukacji przez internet ogłosiły wcześniej władze Szanghaju. Tam również nie ogłoszono jeszcze daty wznowienia normalnych zajęć w szkołach.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)