Akcjonariusze Ursusa wyrazili zgodę na dzierżawę dwóch zakładów spółkiWarszawa, 27.02.2020 (ISBnews) - Akcjonariusze Ursusa podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki wyrazili zgodę na wydzierżawienie na rzecz wybranego przez zarząd spółki dzierżawcy zorganizowanych części przedsiębiorstwa, stanowiących zakłady produkcyjne w Opalenicy i Dobrym Mieście, podała spółka.

"Wykonanie uchwały powierza się zarządowi, który upoważniony jest do wszelkich czynności faktycznych i prawnych związanych z wydzierżawieniem przez spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa, [...] na rzecz dzierżawcy. Zarząd jest również uprawniony do wyłączenia z zakresu dzierżawy określonych składników zorganizowanej części przedsiębiorstwa, według uznania zarządu" - czytamy w treści uchwał przyjętych przez akcjonariuszy.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)