"Największy dziś przegrany to zdecydowanie +Mini+ Mike Bloomberg. Jego +polityczni+ konsultanci wzięli go na przejażdżkę. 700 mld dolarów psu na budę, nie ma teraz nic oprócz pseudonimu Mini Mike i całkowitego zniszczenia swojej reputacji. Tak trzymaj Mike!" - napisał na Twitterze Trump.

Za przegraną prezydent USA uznał też Elizabeth Warren, która - jak napisał - "nie była nawet bliska wygrania w jej rodzimym stanie Massachusetts". "Cóż, teraz może zasiąść ze swoim mężem przy dobrym, zimnym piwie!" - dodał.

Odpowiadając na ten komentarz były wiceprezydent Joe Biden stwierdził, że to Trump "dziś przegrał". "Demokraci w całym kraju są pobudzeni. Jesteśmy przyzwoitymi, odważnymi i wytrwałymi ludźmi. Jesteśmy lepsi, niż ty (...)" - dodał, zwracając się do prezydenta.

W Massachusetts agencja Associated Press przyznała zwycięstwo Bidenowi. Po przeliczeniu 53 proc. głosów z tego stanu w Nowej Anglii były wiceprezydent ma w nim 34 proc. poparcia, Sanders 27 proc., a Warren 21 proc.

Do tej pory AP przyznała Bidenowi, oprócz Massachusetts, wygrane w Alabamie, Arkansas, Tennessee, Oklahomie, Karolinie Północnej, Minnesocie oraz Wirginii. Sanders - największy rywal Bidena - zwyciężył z kolei w swoim rodzimym Vermoncie, Kolorado i w Utah.

Zacięta walka i zliczanie głosów trwa w Teksasie oraz Kalifornii, dwóch stanów z największą ilością delegatów na partyjną konwencję Demokratów wybierającą kandydata na wybory prezydenckie. Według sondaży na dobre wyniki może w nich liczyć Sanders.(PAP)