O zabezpieczeniu "rekordowej ilość narkotyków" premier poinformował na niedzielnej konferencji prasowej. Premier przypomniał, że ok. dwa miesiące temu udaremniono największą w historii III RP próbę przemytu kokainy do Polski. "Dzisiaj możemy przedstawić kolejny wielki sukces" - poinformował. Jak wskazał, chodzi o udaremnienie przemytu heroiny, której wartość przekracza 60 mln zł.

Premier dziękował wszystkim funkcjonariuszom CBŚP, Straży Granicznej oraz KAS, którzy brali udział w tej akcji. "Ludzie, którzy dokonują tego typu udaremnień, pracują często wiele miesięcy, pracują w cieniu, pracują niewidoczni" - dodał. "Bronicie Polaków przed złem, bo heroina to zło" - powiedział premier.

"Wiemy świetnie, że heroina to jeden z tych narkotyków, który uzależnia najszybciej. Specjaliści mówią, że czasami już po pierwszej dawce. Nie można się z tego wyzwolić do końca krótkiego już później życia" - mówił premier.

Podkreślił też, że obecnie grupy przestępcze to wieloszczeblowe struktury, które wykorzystują najnowsze środki komunikacyjne. "Tym większe słowa uznania dla funkcjonariuszy, którzy zapobiegli przemytowi heroiny do Polski" - powiedział Morawiecki.

Reklama