PKP Cargo: Grzegorz Fingas zrezygnował z funkcji członka zarządu ds. handlowychWarszawa, 11.03.2020 (ISBnews) - Grzegorz Fingas zrezygnował z funkcji członka zarządu ds. handlowych PKP Cargo z dniem 23 marca br., podała spółka.

"Pan Grzegorz Fingas nie wskazał przyczyny złożenia rezygnacji. Zarząd spółki dziękuje panu Grzegorzowi Fingasowi za wkład włożony w rozwój spółki" - czytamy w komunikacie.

Grzegorz Fingas jest związany z PKP Cargo od 2008 r., pełnił m.in. funkcję dyrektora Biura Handlowego spółki, a w latach 2010-2013 był członkiem zarządu PKP Cargo International a.s. z siedzibą w Bratysławie. Członkiem zarządu ds. handlowych PKP Cargo S.A. był od 1 kwietnia 2016 r.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. PKP Cargo jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2018 r. miało 5,18 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)