Bloomberg zastrzega, że Biały Dom nie odpowiedział na pytania dotyczące tej informacji. Również Reuters, powołując się na anonimowe źródło podał, że Trump ogłosi stan wyjątkowy, aby zwiększyć pomoc dla poszczególnych stanów.

Wprowadzenie stanu wyjątkowego związanego z chorobą zakaźną pozwala, zgodnie z ustawą z 1988 roku, na wsparcie stanów i władz regionalnych oraz wysłanie do szczególnie dotkniętych epidemią miejsc specjalnych zespołów - pisze Reuters.

Amerykański prezydent zapowiedział konferencję prasową na temat koronawirusa na godz. 15 czasu lokalnego (godz. 20 w Polsce).

Associated Press podaje, że prezydent zdecydował się na konferencję prasową, ponieważ jego wystąpienie w środę na temat koronawirusa nie zdołało uspokoić rynków i wprowadziło dodatkowe zamieszanie, ponieważ Trump mylnie poinformował, że znaczne ograniczenie wpuszczania podróżnych z Europy będzie dotyczyło również pochodzących stamtąd towarów. Według rozmówców AP z administracji Trumpa wiele osób w Białym Domu i republikańskich kongresmenów namawiało prezydenta do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

>>> Czytaj też: Prezydent Brazylii zakażony koronawirusem. W zeszłym tygodniu spotkał się z Trumpem