Jak wskazała rzeczniczka spółki, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego i reorganizacją realizacji przewozów międzynarodowych, PKP Intercity wprowadziło specjalne zasady zwrotu biletów w przewozach krajowych i międzynarodowych.

„Podróżny otrzyma 100-procentoway zwrot ceny biletu zakupionego do 4 marca, ważnego na przejazd od 5 marca” - podała.

„W przypadku biletów kupionych 5 marca i później, podróżny może zwrócić bilet na zasadach określonych w Regulaminie Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez Spółkę PKP Intercity, czyli z potrąceniem 15-procnowego odstępnego” - wskazała.

Grzduk przypomniała, że zwroty należności za bilety na przejazd pociągami, które zostały lub zostaną odwołane, dokonywane są w pełnej wysokości, bez potrącenia odstępnego. Dotyczy to również biletów bezzwrotnych Super Promo International.

Rzecznika dodała, że szczegółowe informacje dotyczące zwrotów można znaleźć na stronie internetowej spółki: www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/komunikaty/szczegolne-zasady-zwrotu-niewykorzystanych-biletow-waznych-na-pociagi-pkp-intercity-sa.html

W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że to w nocy z soboty na niedzielę wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie i także połączenia kolejowe. Zapewnił, że wewnątrzkrajowy ruch samolotowy i kolejowy zostaje utrzymany i pozostanie bez zmian.

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce dotychczas u 111 osób, z których trzy zmarły. Pierwszy przypadek w kraju potwierdzono 4 marca. Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt