"Jest sporo niepewności w sprawie rozwoju pandemii i jej wpływu na gospodarkę. Jednak, jak informowaliśmy w piątek, (...) wpływ będzie negatywny. Możliwa jest recesja gospodarcza w 2020 roku. Jak dotąd nie zmieniliśmy naszych prognoz gospodarczych. (...) Pełna prognoza zostanie przedstawiona na późniejszym etapie na początku maja" - powiedziała na konferencji w Brukseli rzeczniczka KE Marta Wieczorek.

UE i strefa euro najprawdopodobniej znajdą się w tym roku w recesji z powodu koronawirusa - poinformował w piątek na konferencji prasowej w Brukseli dyrektor generalny KE ds. gospodarczych Maarten Vervey.

„Jest bardzo prawdopodobne, że wzrost w strefie euro i Unii Europejskiej spadnie w tym roku poniżej zera, a potencjalnie nawet znacznie poniżej zera” - oświadczył Vervey.

Komisja Europejska przedstawiła w piątek propozycje złagodzenia unijnych zasad dotyczących pomocy publicznej i reguł budżetowych oraz pakiet pomocowy w ramach ochrony europejskiej gospodarki przed negatywnym wpływem epidemii Covid-19.

>>> Czytaj też: Tajny dokument: Nawet 80 proc. Brytyjczyków zarazi się koronawirusem