Belgia otrzyma w tym tygodniu pół miliona maseczek i 30 tys. zestawów testowych na koronawirusa od Fundacji Alibaba, chińskiego giganta branży handlu internetowego - informuje belgijski "Brussels Times".

Minister zdrowia Maggie De Block poinformowała, że pierwsze 300 tys. masek dotrze do belgijskiego Liege w poniedziałek po południu, a druga część darowizny zostanie dostarczona w kolejnych dniach.

Maseczki do twarzy będą dystrybuowane głównie wśród pracowników służby zdrowia.

„Są oni na pierwszej linii w walce z nowym koronawirusem. Musimy ich chronić w jak największym stopniu" - powiedziała De Block. „Dodatkowe zestawy testowe są również ważne, ponieważ pozwalają nam testować osoby z podejrzanymi objawami tak szybko, jak to możliwe” - dodała.

172 nowe zakażenia koronawirusem stwierdzono w Belgii w ciągu ostatnich 24 godzin - poinformował w poniedziałek federalny resort zdrowia tego kraju. Liczba osób, u których stwierdzono infekcję, wyniosła 1058. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła z czterech do pięciu.

Media wskazują, że liczba hospitalizacji związanych z zakażeniami gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniej doby. Informują, że rzeczywista liczba osób zakażonych jest znacznie wyższa, niż wskazują oficjalne dane, ponieważ nie wszyscy są poddawani testom.

>>> Czytaj też: Chiński producent samochodów elektrycznych zalewa świat maskami ochronnymi