Poczta Polska wznowiła wysyłanie części przesyłek, np. listów i paczek, m.in. do Niemiec, Czech, Słowacji - poinformowała we wtorek spółka.

Jak czytamy w komunikacie, wysyłanie przesyłek zagranicznych (bez przesyłek EMS) "zostaje przywrócone do następujących krajów w podanym zakresie".

Do Niemiec – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres; Czechy i Słowacja – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne); Ukraina – listy (ekonomiczne), list polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS.

Na Białoruś, Litwę, Łotwę oraz do Danii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii Poczta znów przesyła listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne. Z kolei do Meksyku, drogą morską – listy ekonomiczne. Natomiast do USA i Kanady, jak podała, drogą morską – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Jak czytamy w informacji prasowej, zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do innych krajów nie wymienionych powyżej nadal obowiązuje. "O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych będziemy informować na bieżąco" - zapewniła spółka.

>>> Czytaj również: Koronawirus w Polsce: liczba zakażonych wzrosła do 205 [NAJNOWSZE DANE]