Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwia Wądrzyk poinformowała w piątek, że wraz z rosnącą liczbą telefonów zwiększa się sukcesywnie liczba konsultantów.

Podała dla przykładu, że w czwartek infolinię obsługiwało jednocześnie ponad 300 osób.

Wsparciem służą specjalnie przeszkoleni pracownicy call center innych instytucji oraz firm takich jak m.in.: Centralny Ośrodek Informatyki, NASK, PZU Zdrowie, Krajowa Informacja Skarbowa, Poczta Polska, PGNiG, Energa, PKP Intercity czy PGE.

Wkrótce - jak zapowiedziała - dołączą ZUS, Bank PKO BP, Bank Pekao SA, Totalizator Sportowy, Polski Holding Hotelowy, Tauron, PKS Polonus, Polski Fundusz Rozwoju i Gallup Polska.

Konsultanci udzielają informacji w oparciu o skrypty przekazane z NFZ.

"Sytuacja wymaga wspólnego działania, dlatego tak istotna jest współpraca firm i instytucji, które kierując się poczuciem społecznej odpowiedzialności zdecydowały się na wsparcie infolinii NFZ"- podkreśla prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

Infolinia NFZ od czwartku jest również częściowo obsługiwana przez voicebot`a - inteligentnego asystenta. Automat służy wsparciem, w sytuacji kumulacji połączeń przy udzielaniu najczęściej zadawanych, podstawowych pytań, przy których nie jest wymagana konsultacja ze specjalistą.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami można połączyć się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

NFZ akcentuje, że do dyspozycji pacjentów jest również czat z konsultantem, obsługa w języku angielskim a także wideorozmowa z tłumaczem języka migowego.

>>> Czytaj również: Oto najważniejsze pytania ws. koronawirusa. NFZ odpowiada [PORADNIK]