Agora odwołała NWZ planowane na 27 marca z powodu koronawirusa


Warszawa, 23.03.2020 (ISBnews) - Agora odwołała nadzwyczajne walne zgromadzeni spółka zwołane na 27 marca 2020 r., podała spółka. Powodem jest pandemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.
"Zarząd spółki z powagą podchodzi do zaleceń związanych z unikaniem zgromadzeń i nie chce narażać żadnego z akcjonariuszy, jego pełnomocników ani pracowników spółki na niepotrzebne ryzyko, a obecne zapisy statutu Agory nie zapewniają jej formalnej możliwości przeprowadzenia zgromadzenia w wersji zdalnej" - czytamy w komunikacie.
Na NWZ 27 marca akcjonariusze spółki mieli zdecydować w sprawie utworzenia i wprowadzenia programu opcyjnego, emisji imiennych warrantów subskrypcyjnych z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz związanej z powyższym zmiany statutu spółki.
Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.
(ISBnews)