KE: Polska będzie sprowadzać obywateli UE z państw afrykańskichWarszawa, 23.03.2020 (ISBnews) - Polska, podobnie jak inne państwa unijne, weźmie udział w sprowadzaniu obywateli Unii Europejskiej w ramach unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Polacy mają zabrać chętnych do powrotu z terytorium terytorium Czadu, Sudanu, Nepalu i Malediwów, wynika z informacji Komisji Europejskiej (KE).

"UE nadal pomaga państwom członkowskim UE w repatriacji ich obywateli pozostających poza granicami z powodu wprowadzanych mechanizmów ograniczeń w krajach trzecich" – podała Komisja w komunikacie.

KE poinformowała, że za pośrednictwem unijnego mechanizmu ochrony ludności w ubiegły weekend Belgia sprowadziła 223 obywateli UE z Tunezji. Niemcy sprowadzają mieszkańców państw UE z Egiptu, Maroka, Tunezji, Filipin, Argentyny i Dominikany.

Łotewskie samoloty mają przywieźć obywateli państw UE z Gruzji, a Litwa - z Indonezji.

Czechy mają zorganizować loty repatriacyjne z Egiptu, Wietnamu i Filipin. Wielka Brytania będzie sprowadzała Brytyjczyków i obywateli UE z Peru.

Unijny Mechanizm Ochrony Ludności objął repatriację 1381 obywateli UE z Wuhan, Japonii, Oakland, Maroka i Tunezji od początku wybuchu epidemii.

(ISBnews)