PHN: Mała część naszych najemców jest dotknięta pandemią; pracujemy normalnie


Warszawa, 25.03.2020 (ISBnews) - Polski Holding Nieruchomości (PHN) prowadzi normalną działalność operacyjną, a tylko niewielka część jego najemców jest dziś dotknięta rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, poinformowali członkowie zarządu.
"Prowadzimy normalną działalność operacyjną. Jednocześnie prowadzimy również działalność leasingową - na tyle, na ile się da" - powiedział prezes Marcin Mazurek podczas wideokonferencji.
Poinformował, że część najemców w obiektach grupy, zgodnie z wytycznymi, zamknęła działalność - placówki gastronomiczne, kluby fitness, prywatne przedszkola. Według niego, ze strony tych najemców mogą wystąpić zapytania o renegocjację czynszów, jednak na razie za wcześnie oceniać, jak rozwinie się sytuacja.
"Na razie nie wyciągamy wniosków o możliwościach płatniczych tych z naszych najemców, którzy są dotknięci pandemią. Zdecydowana większość nie jest nią dotknięta" - dodał członek zarządu ds. finansowych Jacek Gdański.
Prezes Mazurek poinformował także, że na dziś nie widzi opóźnień na budowach spółki oraz że spółka nie ma problemu ze sprzedażą mieszkań. Według niego, na rynku mieszkaniowym nie widać - na dziś - tendencji do zmiany cen lokali.
Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW. W 2019 r. miał 171,9 mln zł skonsolidowanych przychodów z najmu.
(ISBnews)