Jak wskazała w czwartkowym komunikacie sieć, śledząc bieżącą sytuację związaną z epidemią wywołaną przez koronawirusa, a także dane dotyczące inflacji, podjęto decyzję o objęciu 150 produktów marki Carrefour gwarancją niezmiennych cen.

„Są wśród nich najbardziej potrzebne produkty spożywcze, takie jak kasze, mąka, cukier, nabiał, a także higieniczne, m.in. papier toaletowy czy ręczniki papierowe.

Równolegle z wdrażaniem zaleceń służb sanitarnych i rządowych, uruchomiliśmy we wszystkich formatach naszych sklepów gwarancję stałych cen na najpotrzebniejsze produkty codziennego użytku – powiedział, cytowany w komunikacie dyrektor handlowy Carrefour Polska Marek Lipka.

Dodał, że gwarancja obejmuje wszystkie hipermarkety i supermarkety Carrefour, sklep internetowy, a także sklepy w formacie convenience.

Sieć Carrefour ma w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych, specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Jest również właścicielem sieci 20 centrów handlowych w Polsce.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w ubiegłym tygodniu, że nie ma powodów do wzrostu cen żywności. „W Polsce surowce rolne są tanie i jest ich pod dostatkiem. Nieuzasadnione podnoszenie cen produktów spożywczych jest działaniem na szkodę obywateli i naszego państwa” - mówił szef resortu.

Inspekcja Handlowa UOKiK będą sprawdzać zmiany cen żywności w sklepach i w przypadku nadużyć nakładać sankcje karne - zapowiedział wówczas Ardanowski. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt