FO Dębica przedłużyła zawieszenie produkcji opon do 17 kwietniaWarszawa, 30.03.2020 (ISBnews) - Firma Oponiarska Dębica (FO Dębica) podjęła decyzję o przedłużeniu okresu wstrzymania produkcji opon w zakładzie produkcyjnym w Dębicy do 17 kwietnia 2020 r., z możliwością kolejnego przedłużenia tego przestoju, podała spółka.

Decyzja zarządu została podjęta w trosce o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych spółki oraz w odpowiedzi na dalszy negatywny wpływ pandemii COVID-19 na popyt rynkowy w Polsce i na rynkach, na których działa kluczowy klient spółki, koncern Goodyear, wyjaśniono.

"Spółka nadal prowadzi działalność sprzedażową i dystrybucyjną oraz jest przygotowana, aby wznowić produkcję w zależności od rozwoju sytuacji związanej z pandemią COVID-19" - czytamy w komunikacie.

Ograniczenie pracy zakładu może mieć wpływ na wyniki (w tym w ujęciu kwartalnym, półrocznym lub rocznym), jednak spółka nie jest w stanie precyzyjnie oszacować tego ewentualnego wpływu, podkreślono.

Pierwotnie produkcja opon w Dębicy została zawieszona na okres 21 marca - 3 kwietnia 2020 r.

Firma Oponiarska Dębica to wiodący polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear Holdings z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego spółki. Firma Oponiarska Dębica jest jednym z największych w Europie zakładów produkujących opony. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,93 mld zł w 2018 r.

(ISBnews)