Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki. W poniedziałek uchwalonymi przez Sejm zmianami w prawie zajmie się Senat.

Terlecki powiedział w poniedziałek w Radiu Kraków, iż liczy na to, że Senat zachowa się odpowiedzialnie i zgodnie z oczekiwaniami Polaków. "I że ta ustawa będzie procedowana bardzo szybko" - podkreślił. Ale - jak dodał - "widząc to, co się dzieje w opozycji, widząc tę histerię i z drugiej strony skłonność do awantur, zamiast merytorycznej rozmowy, a także do popisów medialnych pana marszałka Senatu, to obawiam się, że to może trochę potrwać".

Reklama

"Jeżeli pojawią się jakieś zmiany, poprawki, czy coś zostanie wykreślone z naszych ustaw (w Senacie - PAP), to Sejm jest przygotowany na to, żeby się zebrać we wtorek, czy w środę - natychmiast jak Senat skończy - i przeprocedować to jeszcze raz" - zapowiedział szef klubu PiS.

Pytany o zmiany w Kodeksie wyborczym przyjęte przez Sejm, umożliwiające głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i ponad 60-letnim, Terlecki ocenił, że to dobre rozwiązania. "To są rozwiązania dla tych, którzy będą mieli jakieś trudności, czy też będą się obawiali udać do komisji wyborczej" - powiedział polityk PiS. Według niego, jest to zmiana techniczna związana z nadzwyczajnymi okolicznościami. (PAP)

autor: Edyta Roś