Tauron: Pozytywna EBITDA segmentu wydobycia 'sporym wyzwaniem' w br.


Warszawa, 02.04.2020 (ISBnews) - Tauron Polska Energia zakłada, że osiągnięcie dodatniego wyniku EBITDA w segmencie wydobycia w 2020 byłoby "sporym wyzwaniem", poinformował wiceprezes Marek Wadowski.
"Od początku 2020 r. obserwujemy pozytywne efekty prowadzonych działań, ale byłbym daleki od stwierdzenia, że już w 2020 r. wynik EBITDA będzie dodatni, ze względu na niskie wykonanie produkcji na obiektach konwencjonalnych. Wydobywamy za dużo węgla w stosunku do naszych potrzeb" - powiedział Wadowski podczas telekonferencji.
Jego zdaniem dodatni wynik EBITDA segmentu w 2020 byłby "sporym wyzwaniem".
"W kolejnych latach będzie widać pozytywne efekty większego wolumenu. Dużo będzie zależało od tego, jak będzie wyglądała sytuacja po stronie zużycia węgla kamiennego w Polsce" - dodał wiceprezes.
Wcześniej podczas telekonferencji prezes Filip Grzegorczyk mówił, że Tauron dostrzega już pozytywne efekty wdrożonych działań optymalizacyjnych w spółce Tauron Wydobycie, czego efektem będzie wzrost wolumenu produkcji węgla.
Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.
(ISBnews)