Zmarli, o których w czwartek poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, to 77-letnia kobieta hospitalizowana w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, 83-letnia kobieta hospitalizowana w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Warszawie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Wojewódzki sanepid podał też, że w ciągu ostatniej doby liczba przypadków zakażenia koronawirusem wyniosła 142. To rekordowy przyrost. Ostatnim razem liczba przypadków przekroczyła sto 28 marca.

Najwięcej nowych przypadków w czwartek wykazała stacja sanitarno-epidemiologiczna dla powiatu radomskiego - 63 (łącznie to 124). Stacja w Warszawie odnotowała 31 zakażeń (212), a stacja w Grójcu - 12 (95). Kolejne przypadki zanotowały także stacje w Wołominie, Legionowie, Białobrzegach, Pruszkowie, Węgrowie, Siedlcach, Szydłowcu, Garwolinie, Wyszkowie, Ostrowi Mazowieckiej, Przysusze, Mińsku Mazowieckiej, Warszawie Zachodniej i Płońsku.

Łącznie w województwie mazowieckim poinformowano dotąd o 754 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Ponadto, jak podał w czwartek wieczorem mazowiecki sanepid, obecnie w szpitalach pod obserwacją celem wykluczenia COVID-19 jest 799 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 8 246 osób, a kwarantanną 18 802 osoby w województwie.

WSSE w swych komunikatach podaje stan na godzinę 16, opierając się na meldunkach stacji powiatowych.

>>> Czytaj też: Czy pandemia koronawirusa oznacza koniec globalizacji? [OPINIA]