Nagranie Trzaskowski opublikował w czwartek wieczorem w mediach społecznościowych. "Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, kierowcy, motorniczy, funkcjonariusze, urzędnicy, wolontariusze, sprzedawcy i wszyscy, którzy w tych trudnych czasach zapewniają nam względną normalność i elementarne bezpieczeństwo. Dzięki Wam Warszawa działa, za co, z całego serca dziękuję" - napisał.

Prezydent Warszawy w filmiku podkreśla, że czas epidemii to dla wszystkich czas sprawdzianu odpowiedzialności za siebie, za naszych bliskich i za całe nasze społeczeństwo. "Od tego, jak będzie się zachowywało każde z nas, zależy dziś jeszcze więcej niż zazwyczaj. Stawką jest nasze bezpieczeństwo, zdrowie, a czasem nawet nasze życie" – wskazał.

"Dziś ogromną cześć odpowiedzialności biorą na siebie ludzie, których pracę często dotąd postrzegaliśmy jako coś oczywistego" – dodał.

Trzaskowski zauważył, że nie zawsze zwracaliśmy uwagę na to, że autobus, metro czy tramwaj prowadzi konkretny człowiek, "dokładnie taki jak my". "Nie zawsze zastanawialiśmy się nad tym, kto rano sprzątnął ulicę, żebyśmy mogli przejść przez schludne miasto. Policjantów, strażników miejskich czy strażaków kojarzymy bardziej z wozów i mundurów niż z konkretnych twarzy" – dodał.

"Dziś tym wszystkim ludziom jesteśmy winni ogromne podziękowania. Warszawa działa, Warszawa żyje, warszawiacy jeżdżą po swoim mieście z pracy do domu, z domu do pracy. Mają gdzie kupić leki, mają gdzie kupić jedzenie i środki higieny. A wszyscy ci ludzie, których wymieniłem, czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem" – powiedział prezydent stolicy.

Jak zaznaczył, lekarze, ratownicy, personel medyczny cały czas dzielnie walczy w tych nadzwyczajnie trudnych warunkach o nasze życie i zdrowie.

"Dziękuję wam wszystkim z całego serca. Wasza praca, wasze zaangażowanie, wasze poświęcenie są naprawdę bezcenne. To dzięki wam życie nam w tych trudnych czasach toczy się dalej. To dzięki wam warszawianki i warszawiacy mogą mieć elementarne poczucie bezpieczeństwa. Dziękujemy" – dodał prezydent stolicy.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska