Z danych resortu spraw wewnętrznych wynika, że pomiędzy wtorkiem a czwartkiem liczba wystawionych mandatów osobom lekceważącym przepisy o stanie zagrożenia epidemicznego wzrosła o 76 tys.

Jak poinformował w komunikacie MSW Hiszpanii, za złamanie przepisów nakazujących kwarantannę osadzonych w więzieniach lub tymczasowo zatrzymanych zostało już prawie 3900 osób. Pomiędzy wtorkiem a czwartkiem ich liczba wzrosła o ponad 600.

W czwartek Kongres Deputowanych Hiszpanii, niższa izba parlamentu, zgodził się wydłużyć do 26 kwietnia stan zagrożenia, którego przepisy nakazują pozostawanie w domach z wyjątkiem wyjścia po zakupy, do banku lub pracy ważnej dla funkcjonowania państwa.

W ciągu minionej doby w Hiszpanii liczba zgonów na Covid-19 wzrosła o 605 do - 15,8 tys., a zainfekowanych SARS-CoV-2 o 4576 - do 157 tys.

Reklama

Podczas piątkowej konferencji w Madrycie minister zdrowia Salvador Illa stwierdził, że choć od kilku dni widoczny jest spadek zgonów i zakażeń, to jednak Hiszpania wciąż jest daleka od pokonania epidemii koronawirusa.

Marcin Zatyka (PAP)