Grzegorz Kania rezygnuje z funkcji członka zarządu AgoryWarszawa, 30.04.2020 (ISBnews) - Grzegorz Kania zrezygnuje z funkcji członka zarządu Agory ze skutkiem nie później niż na dzień 31 października 2020 r., podała spółka. Przyczyną rezygnacji było podjęcie nowych zobowiązań zawodowych.

"Pan Grzegorz Kania złożył wypowiedzenie umowy o pracę łączącej go ze spółką i w związku z tym poinformował Agorę o zamiarze złożenia rezygnacji z pełnionej przez niego funkcji członka zarządu spółki, ze skutkiem nie później niż na dzień 31 października 2020 r. W tym czasie obowiązki dyrektora finansowego Grupy Agora przejmować będzie członkini zarządu - pani Anna Kryńska-Godlewska" - czytamy w komunikacie.

Termin rezygnacji Grzegorza Kani z pełnionej przez niego funkcji zostanie uzgodniony z uwzględnieniem jak najlepszego wsparcia tego procesu, podano także.

Grzegorz Kania pełni funkcję członka zarządu Agory od 8 listopada 2017 r.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej, a także wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism oraz portali i serwisów internetowych. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego radia Tok FM. Działa na rynku książek, wydawnictw muzycznych i filmowych oraz gastronomicznym.

(ISBnews)