Jak wyjaśniła PAP rzeczniczka Poczty Justyna Siwek, pomimo zawieszenia ruchu lotniczego na terenie Polski, Poczta analizuje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z przewoźnikami i zagranicznymi operatorami pocztowymi, aby sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

"Dziś wznawiamy wysyłanie przesyłek EMS (kurierskich) oraz GLOBAL Expres do Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy i Niemiec" - podała.

14 marca br. Poczta poinformowała o zawieszeniu w związku z epidemią przyjmowania wszelkich przesyłek do innych krajów.

Kilka dni później spółka przywróciła wysyłanie przesyłek zagranicznych GLOBAL Expres (bez przesyłek EMS) i listów (priorytetowy i ekonomicznych do Niemiec, do Czech i na Słowację listów i paczek priorytetowych i ekonomicznych oraz na Ukrainę – listów ekonomicznych), poleconych oraz paczek ekonomicznych i Paczek UKRAINA PLUS.

Reklama

Jeszcze w marcu przywrócono m.in. możliwość przesyłania listów ekonomicznych oraz paczek ekonomicznych na Białoruś, Litwę, Łotwę oraz do Danii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii. Do Meksyku, USA i Kanady przesyłki ekonomiczne trafiają drogą morską.

Od 29 kwietnia br. Poczta uruchomiła możliwość wysyłania przesyłek do Rosji, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Hongkongu, Korei Południowej, Tajlandii, Urugwaju i Brazylii. Wcześniej wróciła możliwość wysyłania listów ekonomicznych do Włoch, Austrii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii, listów priorytetowych i ekonomicznych oraz paczek do Estonii i Finlandii, a także listów i paczek ekonomicznych do Irlandii.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, posiada sieć ponad 7500 placówek, filii i agencji pocztowych. (PAP)