Agora rozpoczęła negocjacje dot. sprzedaży Domiporta z inwestorami zewnętrznymiWarszawa, 20.05.2020 (ISBnews) - Domiporta - spółka zależna Agory - obok już trwających negocjacji dotyczących zbycia przedsiębiorstwa na rzecz spółki Mieszkanie.pl (spółki zależnej od członków zarządu Domiporta), rozpoczęła dodatkowo negocjacje w przedmiocie zbycia przedsiębiorstwa na rzecz inwestorów zewnętrznych, podała spółka.

"Zarząd Agory informuje, że jej spółka zależna Domiporta Sp. z o.o. obok już toczących się negocjacji w przedmiocie zbycia przedsiębiorstwa Domiporta na rzecz spółki Mieszkanie.pl (spółki zależnej od członków zarządu Domiporta), Domiporta rozpoczęła dodatkowo negocjacje w przedmiocie zbycia przedsiębiorstwa Domiporta w rozumieniu art. 55(1) Kodeksu cywilnego na rzecz inwestorów zewnętrznych potencjalnie zainteresowanych jego nabyciem, niepowiązanych osobowo ani kapitałowo z Domiporta" - czytamy w komunikacie.

Spółka zastrzegła jednocześnie, że negocjacje z Mieszkanie.pl pozostają w toku.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej, a także wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism oraz portali i serwisów internetowych. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego radia Tok FM. Działa na rynku książek, wydawnictw muzycznych i filmowych oraz gastronomicznym.

(ISBnews)