"Mając na uwadze zapewnienie zachowania ciągłości podejmowania decyzji, zgodnie dobrymi praktykami oraz zaleceniami KNF, Wiceprezes Marek Lusztyn złożył rezygnację ze skutkiem na datę przyszłą (30 czerwca br.), aby umożliwić Radzie Nadzorczej Banku dokonanie wyboru następcy na tym stanowisku" - czytamy w komunikacie Banku Pekao.

Przypomniano, że Marek Lusztyn do 22 kwietnia br. był prezesem Pekao, a po powołaniu na to stanowisko Leszka Skiby, blisko współpracował z nim nad "kontynuacją rozpoczętych projektów". Równocześnie jako wiceprezes zarządu nadzorował pion zarządzania ryzykami w Pekao.

Cytowany w komunikacie Leszek Skiba, p.o. prezesa Banku Pekao podziękował Markowi Lusztynowi za zaangażowanie w pracę. "To w dużym stopniu dzięki Markowi oraz jego zespołowi mamy Bank dobrze przygotowany na trudne czasy, w których w związku z pandemią znalazła się gospodarka. Osobiście zawsze będę Markowi wdzięczny za współpracę w tych ostatnich tygodniach. Wspólnie zaprezentowaliśmy rynkowi dobre wyniki pierwszego kwartału oraz podsumowaliśmy działania Banku w 2019 r. Prowadzone przez niego projekty zostały zakończone. To wsparcie Marka dla rozpoczętych procesów było ważne dla wszystkich akcjonariuszy i Zarządu" - zaznaczył.

Reklama

Marek Lusztyn, cytowany w komunikacie, podkreślił, że przez 20 lat pracy w Pekao udało mu się zbudować "znakomity zespół zarządzający ryzykiem, który gwarantuje utrzymanie dotychczasowej dobrej praktyki podejścia do zarządzania ryzykami w Banku". "Wyniki Pekao wielokrotnie potwierdziły, że nasza polityka jest właściwa. Zostawiam Bank dobrze przygotowany na ciężkie czasy i ze znakomitym zespołem. Jestem dumny, że w trudnym momencie zmian mogłem pomóc w kierowaniu Bankiem i przeprowadzeniu go ze spokojem w kolejne etapy" – powiedział.

W komunikacie nie podano przyczyn złożenia rezygnacji wiceprezesa.