"Po nieco słabszym otwarciu, gdy część inwestorów zdecydowała się na realizację zysków, warszawskie indeksy nadal są na dużych plusach. Cieszy zaś głównie to, że dobre nastroje panują mimo wyraźniej korekty na rynku walutowym oraz gorszym sesjom na europejskich giełdach" - powiedział Biura Maklerskiego DnB Nord Mirosław Saj

Według niego, bardzo pozytywnym zjawiskiem są także obroty, które po godz. 13:00 przekroczyły miliard złotych na indeksie największych spółek. Saj uważa, że ten fakt oraz bardzo mocne wzrosty największych spółek świadczą o poważnym zaangażowaniu na GPW inwestorów zagranicznych.

"Widać wyraźnie, że do Polski powrócili inwestorzy zagraniczni. Obroty są bardzo wysokie, a rosną głównie 'ulubieńcy' tamtejszych graczy - banki oraz np. KGHM" - powiedział Saj.

Liderzy wzrostów wśród największych spółek to Pekao SA oraz BRE Bank, zyskujący ponad 10,0% oraz PKO BP i KGHM zyskujący odpowiednio ok. 4,0% i 3,0%. Bardzo dobrą wiadomością jest ponad 15-proc. wzrost Biotonu oraz 3,5-proc. zwyżka walorów TP SA, która przebiła granicę 20 zł.

"W ciągu dwóch dni GPW zyskuje ok. 10,0%, więc możemy spodziewać się na początku przyszłego tygodnia lekkiej korekty i realizacji zysków. Możliwe jest chwilowe zatrzymanie wzrostów w okolicach poziomu 1700 pkt, ale w perspektywie średnioterminowej jestem dużym optymista i oczekuję dalszych wzrostów" - podsumował Saj.

W piątek o godz. 13:40 indeks WIG20 osiągnął poziom 1687 pkt, co oznacza, że zyskiwał 3,52%. Indeks WIG rósł o 3,16% do 26 395 pkt. Obroty na WIG20 wynosiły 1.072 mln zł.