Umożliwia ona porównanie ofert 5 towarzystw.- Serwis współpracuje już z HDI, PTU, Benefią, Compensą oraz InterRisk. Do końca maja chcemy mieć w ofercie 9 towarzystw, do końca roku przynajmniej 12 - deklaruje Michał Laskowski, dyrektor marketingu firmy Iklu SA, właściciela strony www.rankomat.pl.

Internetowy serwis jest dopiero czwartym na rynku portalem, który oferuje porównanie cen polis komunikacyjnych. W Polsce - inaczej niż w innych krajach Unii - taki sposób kupowania ubezpieczeń nie jest zbyt popularny. W Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku aż 60 proc. nowych polis sprzedano za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Z gąszczu ofert pozwala to nam wybrać najtańszą. Wbrew pozorom jednak wcale nie wiąże się to również z oszczędnością czasu.

- Wyszukiwarki chwalą się, że można u nich porównać oferty ubezpieczycieli w ciągu kilku minut, ale zwykle klient będzie potrzebował przynajmniej 15-20, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i dostać wyczerpującą ofertę - tłumaczy Marcin Broda, ekspert branży ubezpieczeniowej z firmy Ogma.

Więcej w dzienniku „Polska”