Jednak, jak wskazuje ukazujący się w Toronto (Ontario) dziennik, finansowanie Chryslera zależy od zawarcia porozumienia o strategicznym partnerstwie z Fiatem.

Chrysler zatrudnia w Kanadzie ponad 9 tys. osób. Pieniądze od kanadyjskiego rządu mają zabezpieczyć utrzymanie działalności Chryslera w Kanadzie, także po ogłoszeniu bankructwa. Premier Kanady Stephen Harper i premier prowincji Ontario Dalton McGuinty mają w czwartek po południu ogłosić specjalny komunikat. Charakteru i treści tego komunikatu na razie nie sprecyzowano. 

Według źródeł Globe and Mail, pomoc dla Chryslera na utrzymanie działalności po ogłoszeniu bankructwa ma wynieść ok. 15 mld dol. Z tego 3 mld dolarów mają przekazać rząd Kanady i rząd prowincji Ontario. Udziały rządów amerykańskiego i kanadyjskiego w Chryslerze mają wynieść 10 proc. (2 proc. - dla rządów federalnego i prowincjonalnego w Kanadzie).

Włoski dziennik Corriere della Sera, przypomina AFP, napisał, że porozumienie między Chryslerem a Fiatem już podpisano. Globe and Mail pisze natomiast, że porozumienie jest gotowe na "90 proc.". 30 kwietnia to ostateczna data przekazania przez amerykański koncern rządom amerykańskiemu i kanadyjskiemu planu restrukturyzacji, zakładającego porozumienie z Fiatem przez amerykański koncern.