Ceny ropy naftowej blisko tygodniowych minimów

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
10 sierpnia 2009, 08:42
Ceny ropy naftowej znajdują się blisko swych tygodniowych minimów, po tym jak pojawiły się sygnały sezonowego osłabienia się popytu na surowiec w Stanach Zjednoczonych.

Cena ropy spadła z pięciotygodniowych maksimów osiągniętych 7 sierpnia, kiedy to znajdowała się na poziomie 72,84 dolarów.

"Sytuacja na rynku ropy naftowej jest nadal niepewna i przez kilka kolejnych dni ceny mogą dalej spadać" - powiedział Toby Hassal, analityk Commodity Warrants Australia.

Baryłka lekkiej ropy WTI na NYMEX w Nowym Jorku w dostawach na wrzesień drożała we poniedziałek rano czasu europejskiego w handlu elektronicznym o 15 centów, do 71,08 USD.


Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj