„Lepszy kredyt na Volkswagena”?

Osoby zainteresowane zakupem pojazdu marki Volkswagen z rocznika 2010 mogą skorzystać z preferencyjnej oferty „Lepszego Kredytu”. Propozycja dotyczy wszystkich modeli sprzedawanych w okresie promocji. Wyróżnikami tej oferty są:

- Jednolita wysokość oprocentowania nieuzależniona od długości trwania umowy kredytowej w wysokości 5,99% w skali roku,
- Okres spłaty od 12 do 84 miesięcy,
- Indywidualnie ustalana wysokość wkładu własnego.

Jak słusznie można się było domyśleć w świecie finansów (prawie) nic nie ma za darmo.

Aby skorzystać z kredytu Volkswagena należy przystąpić do obowiązkowego pakietu ubezpieczeniowego: na życie oraz komunikacyjnego – istnieje jednak możliwość ich skredytowania.

Reklama

>>> Wszystkie kredyty samochodowe w jednym miejscu

Co nowego w ofertach banków

Ciekawą propozycją jest również oferta Santander Banku, gdzie cztery pierwsze raty zredukowane sa o połowę. Zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć np. na zakup pakietu ubezpieczenia komunikacyjnego albo tak skalkulować swoje domowe finanse, aby pokusić się o większy początkowy wkład własny, który tylko może wynosić od 0% - preferowany jest udział własny – wtedy można liczyć na bardziej preferencyjne warunki cenowe kredytu. Okres kredytowania wynosi aż do 8 lat!

Bardzo interesująco prezentuje się również zrewitalizowana oferta kredytu samochodowego dostępnego w mBanku, która jednak opiera się o następujące parametry produktowe:

- Kredyt do 100 000zł można uzyskać bez wkładu własnego i dokumentów dochodowych, jednak minimalna kwota kredytu to 5 000zł,
- Okres kredytowania aż do 10 lat (120 miesięcy), ale nie krócej niż pół roku.

>>> Najszybszy kredyt samochodowy. Decyzja w 1h przez Internet! Sprawdź teraz

Kredyt tańszy, ale formalności trwają dłużej

Pomimo tego, że kredyt samochodowy jest z założenia tańszy od pożyczki gotówkowej (nawet uwzględniając koszty obligatoryjnych pakietów ubezpieczeniowych), formalności związane z jego udzieleniem trwają dłużej. Pożyczki gotówkowe są droższe (wyższe oprocentowanie nominalne i/lub składka ubezpieczeniowa), ale czas ich przyznawania jest zdecydowanie krótszy. Warto zatem dokładnie przeanalizować zaproponowane przez bank warunki oferty kredytowej służącej sfinansowaniu nabycia wymarzonego pojazdu, żeby później nie okazało się, że podejmowana w pośpiechu w salonie dealerskim decyzja o kupnie pojazdu i skredytowanie go dostępną na miejscu ofertą nie musi być propozycją najkorzystniejszą.

Źródło nieznane