Czerwona końcówka tygodnia na giełdach w Europie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
1 października 2010, 18:13
Mimo pozytywnego odczytu wskaźnika PMI dla strefy euro, europejskim indeksom nie udało się zakończyć ostatniej w tym tygodniu sesji nad kreską. Główne wskaźniki traciły dziś po ok. 0,5 proc.

Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,80 proc. do 5 592,90 pkt. Francuski indeks CAC 40 stracił 0,62 proc. do 3 692,09 pkt. Niemiecki indeks DAX obniżył się o 0,28 proc., do 6 211,34 pkt. Węgierski indeks BUX na zamknięciu spadł o 0,83 proc. i wyniósł 23 045,95 pkt. 

Na piątkowe notowania na parkietach w Europie w dużym stopniu oddziaływały publikowane dziś dane makro. "Poprawa była widoczna po publikacji danych z Niemiec, gdzie PMI dla sektora produkcji spadł do 55,1 pkt. Ale wobec przyzwoitego odczytu tego wskaźnika dla całej strefy euro, ta negatywna informacja nie wpłynęła istotnie na poczynania inwestorów" - mówi Łukasz Wróbel, analityk Open Finance.


Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: forsal.pl
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj