Magazyn Forbes opublikował najnowszą listę miliarderów. Na czele rankingu po raz kolejny stanął Meksykanin Carlos Slim, którego majątek szacuje się na 74 mld dol. Za nim uplasował się Bill Gates z 56 mld dol. na koncie. Na liście liczącej 1210 nazwisk jest też 4 Polaków.

Carlos Slim określany telekomunikacyjnym magnatem. Jest prezesem m.in. meksykańskich firm Telemex oraz America Movil. W ciągu ostatniego roku jego majątek wzrósł o blisko 40 proc.. Według szacunków Forbes było to 20,5 mld dol. co oznacza, że obecnie jego majątek wynosi 74 mld dol. Na drugim miejscu uplasował się twórca Microsoftu Bill Gates z majątkiem wycenianym na 56 mld dol.

>>>> Czytaj też: Polska bogaci się najszybciej w całej UE

W pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi świata znalazła się jedna kobieta Christy Walton dziedziczka fortuny założycieli amerykańskiej sieci sklepów Walmart. Na liście znajduje się sześciu miliarderów związanych z portalem społecznościowym Facebook – m.in Mark Zuckerberg i Sean Parker oraz najmłodszy na liście 26-letni Dustin Moskovitz. Największym przegranym tegorocznej edycji jest założyciel Ikei Ingvar Kamprad, którego majątek skurczył się z 17 do 6 mld dol. Największa liczba miliarderów to Amerykanie jest ich 413, Europejczyków przeskoczyła Azja. Aż 332 Azjatów ma majątek liczony w miliardach dolarów a Europejczyków 300. Wśród nich 4 Polaków: Jan Kulczyk - 2,6 mld dol., Zygmunt Solorz-Żak - 2,4 mld dol., Leszek Czarnecki - 2 mld dol. oraz Michał Sołowow z 1,9 mld dol.

ikona lupy />
Pierwsza 50-tka z listy 100 najbogatszych Polaków / Forsal.pl
Reklama
ikona lupy />
Lista 10 najbogatszych ludzi świata – najbogatsi Polacy dopiero w 5 setce / Forsal.pl