Agencja ratingowa EuroRating zakończyła prowadzenie oceny ratingowej ryzyka kredytowego spółki Cyfrowy Polsat, poinformowała agencja w komunikacie.
Dotychczasowy rating spółki na poziomie 'BBB-' z perspektywą stabilną został wycofany.
"EuroRating zakończył przyznawanie ratingu Cyfrowemu Polsatowi w związku z wyłączeniem spółki z dniem 18.03.2011 r. przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych z listy spółek wchodzących w skład indeksu WIG20. Agencja prowadziła ocenę ratingową Cyfrowego Polsatu w sposób ciągły od marca 2009 roku" - czytamy w raporcie.
Ratingi przyznane przez agencję EuroRating spółkom wchodzącym w skład indeksu WIG20 mają charakter ratingów niekomercyjnych – przyznawane są z inicjatywy agencji, a proces oceny ryzyka kredytowego analizowanych przedsiębiorstw oparty jest na informacjach publicznie dostępnych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Zobacz
|
