Najważniejszą cechą serii Walkman Z jest doskonałe brzmienie, uzyskane m.in.: dzięki zastosowaniu wzmacniacza cyfrowego S - Master MX. Wzmacniacz ten, przeznaczony pierwotnie do zestawów kina domowego Sony, znacznie zmniejsza szumy i zniekształcenia, poprawiając przez to brzmienie nagrań.

Wypuszczona właśnie na rynek seria oferuje najlepszą, jak dotąd, jakość dźwięku w urządzeniach Walkman za sprawą pięciu technologii Clear Audio: S-Master MX, Clear Bass, Clear Stereo, DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) i słuchawek EX.

Z pewnością plusem nowych Walkmanów Sony jest łatwe i bardzo intuicyjne przeglądanie i odsłuchiwanie kolekcji muzycznej. Dzieje się tak za sprawą aplikacji W.Control. Uruchamiana za pomocą przycisku "W" aplikacja pozwala przeszukiwać nagrania, oglądać okładki płyt, czy włączać wizualizacje. W serii Walkman Z wykorzystano także ciekawą technologię SensMe. Pozwala ona dopasować nagrania do nastroju słuchającego poprzez 14 kanałów tematycznych. Innymi ciekawymi opcjami, który może się poszczycić Sony Walkman Z są: wbudowany GPS czy funkcja karaoke, która z pewnością uprzyjemni czas niejednemu użytkownikowi.

Dodatkowo urządzenia z serii Walkman Z są pierwszymi mobilnymi odtwarzaczami Sony wyposażonymi w technologię WiFi opartymi na systemie Android. Dzięki temu ich użytkownicy będą mieć dostęp do licznych fabrycznie zainstalowanych aplikacji i możliwość pobrania innych z Android Marketu.

Reklama

Kolejnym plusem serii jest system głośnikowy xLOUND. Pozwala on na odtwarzanie muzyki bez słuchawek, a także używanie podczas korzystania z urządzeń Walkman Z doku z głośnikami.

Ważną cechą odtwarzaczy z serii Walkman Z jest łatwa dostępność przechowywanych w nim treści. Zainstalowany w nich system łączności bezprzewodowej DLNA pozwala na odtwarzanie na dowolnym urządzeniu domowym (również wyposażonym w ten system) muzyki, zdjęć, czy filmów.

Warto też zwrócić uwagę na stricte techniczne parametry urządzenia. Zatem, odtwarzacze Walkman Z posiadają przeciwodblaskowy ekran LCD o wielkości 4,3 cala, z technologię multi touch. Wyróżnia się on dużą szybkością reagowania, co w połączeniu z dwurdzeniowym procesorem NVIDIA Tegra 2 o taktowaniu 1 GHz przekłada się na sprawne wyświetlanie stron internetowych, filmów i aplikacji. Urządzenia wyposażone zostały również wyjście HDMI oraz łącze Bluetooth.

Wszystko to zamknięte w ciekawej stylistycznie obudowie, co w połączeniu ze świetnymi parametrami technicznymi i wyjątkowymi możliwościami urządzenia, sprawia, że wkrótce może on stać się poważną konkurencją dla iPoda.