Rada nadzorcza Orlen Gaz przyjęła rezygnację Marka Balawejdera z funkcji prezesa tej spółki, należącej do grupy PKN Orlen, i powołała na to stanowisko Marcina Zawiszę.

Jak poinformował Orlen Gaz, Marcin Zawisza od poniedziałku jest jednocześnie prezesem spółki oraz dyrektorem biura analiz i strategii handlu hurtowego w grupie kapitałowej PKN Orlen.

Balawejder był prezesem Orlen Gaz od marca 2010 r. Obecnie jest dyrektorem wykonawczym ds. sprzedaży detalicznej w PKN Orlen.

Reklama

Zawisza jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowości i Ubezpieczeń oraz Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania logistycznego, a tytuł MBA uzyskał na GFKM and Erasmus Rotterdam School of Business. Wcześniej pracował m.in. w Shell Gas Polska, jako regionalny dyrektor ds. dostaw na Europę Wschodnią. Pracę w obszarze sprzedaży hurtowej produktami rafineryjnymi PKN Orlen rozpoczął 1 października 2010 r., współtworząc tam biuro analiz i strategii handlu hurtowego grupy kapitałowej płockiego koncernu.

Orlen Gaz podkreślił w komunikacie, że Zawisza "ma duże doświadczenie zarówno w branży LPG, jak i w obszarze zakupów oraz zarządzania łańcuchem dostaw".

Obecnie w skład zarządu Orlen Gaz wchodzą: Marcin Zawisza - prezes i Daniel Wierzbicki - członek zarządu.

Istniejący od 1995 r. Orlen Gaz jest największym podmiotem na krajowym rynku gazu płynnego. Zajmuje się sprzedażą propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butan. Posiada m.in. terminale lądowe w Płocku i Sokółce koło Białegostoku oraz terminal morski w Szczecinie, przystosowany do rozładunku statków z gazem i magazynowania dostaw.