Poniżej tekst, który do redakcji Forsal.pl przesłało biuro prasowe FoodCare:

FoodCare wystąpiła na drogę postępowania cywilnego przeciwko firmie Maspex Wadowice, która pasożytuje swoim produktem na renomie FRUGO i najnowszej kampanii reklamowej firmy FoodCare. Wniosek o zabezpieczenie skierowano do Sądu Okręgowego w Krakowie.

FRUGO od momentu powrotu na rynek w czerwcu 2011 roku do chwili obecnej zdominowało rynek napojów w szklanych opakowaniach. Zawdzięcza to swoim konsumentom, którzy od pierwszego dnia jego powrotu do sklepów stanowią najwierniejszą grupę jego fanów.

„Setki tysięcy osób identyfikujących się z filozofią FRUGO stanowią o prawdziwym fenomenie i sile tej marki. Siłą brandu jest także przemyślana i konsekwentnie realizowana strategia sprzedaży, promocji i marketingu produktu. Firma Maspex wprowadzając napoje łudząco podobne do napojów FRUGO wprowadza w błąd zarówno opinię publiczną, jak i konsumentów.” - powiedziała Paulina Włodarska, Dyrektor Marketingu firmy FoodCare.

Najnowsza kampania marki FRUGO o nazwie „Charaktery FRUGO” stworzona została przez Agencję Heads Advertising ART FM dla marki Frugo w 2004. Firma FoodCare, producent m.in. FRUGO, jest obecnie jedynym pełnoprawnym właścicielem praw do tej kampanii zarówno w Internecie, jak i na zewnętrznych nośnikach reklamowych.

„Poza złożeniem zawiadomienia do Prokuratury w ubiegłym tygodniu oraz dzisiejszym wnioskiem do sądu naturalną konsekwencją będzie złożenie przeciwko firmie Maspex Wadowice pozwu w związku z działaniami naruszającymi uzyskaną przez nas licencję na przeprowadzenie kampanii „Charaktery FRUGO” oraz w związku z pasożytowaniem na renomie, które stanowi czyn nieuczciwej konkurencji.” – powiedziała mecenas Katarzyna Mossór reprezentująca spółkę FoodCare.