Największy udział mają mieszkania dwupokojowe na rynku olsztyńskim - stanowią 46 proc. wszystkich ofert. W Szczecinie liczba ofert sprzedaży tego typu lokali (42 proc.) jest aż sześć razy większa od liczby czekających na kupca kawalerek (7 proc.). W Warszawie wybór mieszkań dwupokojowych (43 proc.) jest dwa razy większy niż wybór kawalerek (11 proc.) i mieszkań czteropokojowych (10 proc.) razem wziętych - wynika z danych serwisu nieruchomości Domy.pl.

Używane dwupokojowe mieszkanie można kupić w Gorzowie średnio za 136 tys. zł, w Łodzi za 180 tys. zł, w Katowicach za 187 tys. zł, w Bydgoszczy za 191 tys. zł. Do najdroższych miast należą: Warszawa, gdzie średnia cena ofertowa mieszkań dwupokojowych wynosi 395 tys. zł, Kraków, gdzie średnie ceny ofertowe takich lokali to 310 tys. zł, Wrocław z ceną wyjściową 280 tys. zł, Poznań - 275 tys. zł i Gdańsk - 270 tys. zł - informuje serwis nieruchomości Domy.pl.

"Ceny mieszkań dwupokojowych są bardzo zróżnicowane i wynoszą od ok. 3 tys. zł za metr w Katowicach czy Gorzowie do ponad 8,5 tys. zł w Warszawie" - powiedział PAP główny analityk serwisu nieruchomości Domy.pl Marcin Drogomirecki. Dodał, że ponieważ są to ceny ofertowe, trzeba założyć, że transakcyjne powinny być przynajmniej o kilka procent niższe.

Z danych analityków wynika, że mieszkania dwupokojowe są najpopularniejsze wśród kupujących na rynku wtórnym i ta tendencja powinna się utrzymać - ocenia serwis nieruchomości Szybko.pl.