"Jesteśmy z siostrą bardzo podekscytowane nową przygodą i wyzwaniem. Zawsze byłyśmy wielkimi fankami Agent Provocateur i nie możemy się doczekać naszej długotrwałej współpracy. To dla nas ogromna radość, że możemy stać się częścią tego wspaniałego zespołu" - powiedziała o swoim nowym projekcie Penelope Cruz.

Hiszpańska aktorka i jej młodsza siostra Monica, zaprojektują kolekcję dla mało znanej jeszcze w Polsce marki Agent Provocateur, której bielizna utrzymana jest w wyzywająco - prowokującym, erotycznym stylu. Cechą charakterystyczną kreacji Agent Provocateur są odważne wycięcia, prześwitujące i obcisłe elementy, których nie zabraknie zapewne w limitowanej linii autorstwa sióstr Cruz.

Współpraca Hiszpanek z Agent Provocateur rozpoczęła się, kiedy młodsza siostra aktorki Monica została twarzą kampanii reklamowej luksusowej bieliźnianej marki i jej kolekcji jesień/zima 2012- 2013.

"Monica Cruz był rewelacyjna w naszej kampanii, a Penelope od zawsze jest muzą dla Agent Provocateur. Penelope i Monica są fankami bielizny i zapewne wniosą do projektów marki nową wrażliwość" - powiedziała Sarah Shotton, dyrektor kreatywny marki.

Współpraca sióstr Cruz z marką Agent Provocateur ma potrwać pięć lat. Pierwsza kolekcja ich projektu trafi do sprzedaży w sierpniu przyszłego roku.