Swoje pierwsze perfumy o nazwie Purr (Mruczenie) Katy Perry wylansowała w 2010 roku. Rok później na rynku pojawił się kolejny zapach piosenkarki Meow (Miauczenie), w niezmiennej "kociej" stylistyce. Na tym jednak Perry nie zamierza poprzestać i zapowiada uruchomienie swojej trzeciej linii zapachowej.

W tym celu artystka nawiązała współpracę z prawdziwą potęg wśród firm perfumeryjnych Coty, z którą związana jest także Kylie Minogue, Kate Moss, Celine Dion, David i Victoria Beckhamowie oraz Halle Berry. Coty tworzy też zapachy na licencji innych marek takich jak: Pierre Cardin czy Esprit oraz zapachowe marki selektywne związane z nazwiskami największych światowych kreatorów mody: Calvinem Kleinem, Marcem Jacobsem i Chloe.

"Jestem zaszczycona mogąc pracować z firmą Coty, która wyprodukowała jedne z moich ulubionych zapachów. Jestem też podekscytowana tym, że będę mogła podzielić się nowym elementem mojego perfumowego świata, równie bardzo jak dążeniem do tego, aby Purr i Melow stawały się coraz bardziej dostępne na całym świecie" - powiedziała o nowym przedsięwzięciu Perry.

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie motyw nowych perfum Katy Perry i czy zrezygnuje ona ze stylistyki swoich poprzednich zapachów. Jedyne, co zdradza prezes Coty Renato Semerari, to że trzeci perfum piosenkarki będzie równie odważny i oryginalny co sama Katy i jej muzyka.