Watykan milczy w sprawie wstrzymania płatności kartami

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
3 stycznia 2013, 15:53
Trzecią dobę watykańskie służby informacyjne milczą na temat wstrzymania płatności za pomocą kart kredytowych i bankomatów.

Informują o tym jedynie na swojej stronie internetowej Muzea Watykańskie, które w ubiegłym roku odwiedziło ponad pięć milionów turystów.

>>> Czytaj również: W Watykanie płaci się tylko gotówką

"Informujemy zwiedzających, że z przyczyn niezależnych od dyrekcji od 1 stycznia 2013 roku na terenie Muzeów Watykańskich nie będzie można dokonywać płatności w formie elektronicznej poprzez bankomaty lub karty kredytowe. Przepraszamy za te niedogodność".

W tym komunikacie muzea jako jedyna instytucja watykańska informują o tym, że na terenie państwa papieskiego przyjmowana jest jedynie gotówka.

Jak donosi włoska prasa, powodem tej sytuacji jest decyzja narodowego banku włoskiego, zakazującego tutejszemu oddziałowi Deutsche Banku działalności poza granicami Włoch - a więc w Watykanie, gdzie odpowiadał on za transakcje dokonywane za pośrednictwem kart płatniczych i bankomatu.

Państwo Watykańskie nie należy do Unii Europejskiej i nie wywiązało się dotąd ze zobowiązań, od jakich uzależnione jest wpisanie na tzw. Białą listę krajów, skutecznie zwalczających pranie brudnych pieniędzy i inne nielegalne operacje finansowe.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj