Rząd USA oszczędza. Z aresztów zwolniono 2 tys. nielegalnych imigrantów

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
14 marca 2013, 19:15
Więzień
Więzień/ShutterStock
Rząd USA potwierdził, że z powodu cięć budżetowych wypuszczono na wolność ponad 2 tysiące nielegalnych imigrantów. Amerykańska administracja zapewnia, że ludzie ci nie są groźnymi przestępcami.

Podczas przesłuchań w Kongresie przedstawiciel służb imigracyjnych John Morton poinformował, że w ciągu ostatniego miesiąca z aresztów zwolniono 2228 nielegalnych imigrantów. Morton zapewnił, że nie stanowią oni zagrożenia dla społeczeństwa.

Zdecydowana większość została zatrzymana za łamanie przepisów drogowych, jazdę po pijanemu i inne drobne wykroczenia. Agencja Associated Press informowała niedawno, że do zwolnienia przygotowywanych jest kolejnych kilka tysięcy nielegalnych imigrantów.

Od początku marca w USA weszły w życie automatyczne cięcia budżetowe. To właśnie one zmusiły służby imigracyjne do oszczędności. Utrzymanie w areszcie imigracyjnym jednej osoby kosztuje 160 dolarów dziennie. Dozorowane zwolnienie z aresztu, które obejmuje obowiązek meldowania się na policji i zakładanie bransolet z GPS-em, jest ponad dziesięciokrotnie tańsze.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj