„Dywersyfikacja naszej działalności – którą zapowiedzieliśmy w ramach nowej strategii – zakłada poszerzenie Grupy o takie usługi internetowe, które uzyskują przychody w minimalnym stopniu uzależnione od SEO. To właśnie istotna dla nas charakterystyka spółek Morizon.pl oraz Melog.com. Ponadto nieruchomości i kredyty hipoteczne to jeden z największych sektorów gospodarki – i prognozowany jest długoterminowy wzrost rozmiaru tego rynku. Cały proces zakupu odbędzie się na warunkach bardzo głębokiego dyskonta w porównaniu do zagranicznych wycen oraz z gwarancją dotyczącą wyników firmy ze strony głównych akcjonariuszyMorizon. Podtrzymujemy także dotychczasowe deklaracje odnośnie partnera strategicznego dla wyszukiwarki cenowej Nokaut.pl" – powiedział Topczewski, cytowany w komunikacie.

Morizon.pl to notowana na NewConnect grupa wyszukiwarek w sektorze nieruchomości, która będzie posiadać 100% udziałów w Melog.com - czołowym polskim wydawcy serwisów nieruchomościowych oraz usług dla branży nieruchomości.

Transakcja zrealizowana będzie w całości w formie gotówkowej i wyniesie 5,9 mln zł. Docelowo Grupa Nokaut.pl nie wyklucza przejęcia całości akcji Morizon.pl. Inwestycja w znaczącym stopniu zdywersyfikuje działalność Grupy Nokaut na rynku polskim i pozwoli na zbudowanie drugiego filaru, który ma szanse stać się głównym biznesem firmy, podkreślono w informacji.

W grudniu 2013 Morizon podpisała umowę nabycia 100% udziałów Melog.com, największego w Polsce niezależnego wydawcy specjalistycznych serwisów dla branży nieruchomości, właściciela m.in. serwisów ogłoszeniowych jak oferty.net, domy.pl,komercyjne.pl, noweinwestycje.pl, bezposrednie.com oraz oprogramowania DomyPro i Agencja3000.

Obecnie Grupa Nokaut to przede wszystkim operator porównywarki cen Nokaut.pl.