"Rekomendowana kwota jest zgodna z naszą polityką dywidendową oraz z naszymi deklaracjami, wygłaszanymi podczas ubiegłorocznego procesu IPO. Nasze doskonałe wyniki finansowe za 2013 r. pozwalają podtrzymać strategiczne zaangażowanie w zakresie polityki dywidendowej, choć spółka wdraża ambitny plan inwestycyjny" - powiedziała Dai, cytowany w komunikacie.

Zwyczajne walne zgromadzenie zajmie się propozycją w sprawie dywidendy 24 kwietnia br., podano także.

Peixin odnotował 14,47 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2013 r. wobec 11,10 mln euro zysku rok wcześniej.

Grupa jest producentem maszyn do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku. Sprzedaje swoje produkty pod marką "Peixin". Dzielą się one na cztery główne kategorie: maszyny do produkcji pieluch, maszyny do produkcji podpasek, maszyny do produkcji chusteczek higienicznych i inne maszyny. Zakład produkcyjny Peixin znajduje się w Quanzhou, w prowincji Fujian w Chinach. Peixin zadebiutował na warszawskiej giełdzie w październiku 2013 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 59,41 mln euro w 2013 r.

>>> Czytaj też: Debiut chińskiego Peixin na GPW: kurs akcji wzrósł o 10,6 proc.