„O podpisaniu umowy kredytowej poinformujemy w oddzielnym komunikacie. Jednocześnie zarząd spółki informuje, że wykup obligacji serii A spółka planuje sfinansować z przyznanego kredytu bankowego oraz środków finansowych pozyskanych z prywatnej emisji obligacji serii B w kwocie do 20 mln zł" – czytamy w komunikacie.

Środki z obligacji serii A wyemitowanych przed niespełna trzema laty w kwocie 50 mln zł, których termin wykupu przypada na 12 sierpnia 2014 roku, przeznaczone zostały na nowe inwestycje.

„W tym okresie spółka wybudowała trzy nowe zakłady w Wałbrzychu, Skarbimierzu i Zabrzu oraz rozbudowała istniejący Zakład Produkcji Paliw Alternatywnych w Karsach o drugą linię do produkcji paliwa alternatywnego, spalarnią odpadów i suszarnią paliwa alternatywnego. Łączna wartość wydatków na inwestycje w tym okresie wyniosła ponad 130 mln zł" – czytamy dalej.

Obecnie po okresie intensywnego inwestowania zarząd spółki skupiał się będzie nad pozyskaniem wystarczającej ilości odpadów i maksymalizowaniu wykorzystania mocy przerobowych w nowych zakładach, podkreślono również.

Mo-Bruk w kwietniu 2012 roku przeniosła się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Jej głównym biznesem jest przetwarzanie odpadów, grupa zajmuje się także m.in. budową dróg betonowych.

>>> Czytaj też: Strata netto Mo-Bruk wyniosła 0,57 mln zł w I kw. 2014 r. wobec zysku rok wcześniej